PREČO JE PRI OBCHODOVANÍ DÔLEŽITÝ VÝBER PLATFORMY?

Ak sa rozhodnete využívať výhody obchodovania prostredníctvom online prostredia, budete potrebovať takú platformu, ktorá Vám umožní realizovať Vaše obchodné príkazy na nákup aj predaj obchodných nástrojov, poskytovať analýzy dát a kontrolovať Vaše otvorené pozície.

Obchodná platforma

Pred samotnou voľbou platformy by ste si mali poriadne premyslieť jej výhody. Cez platformu budete ovládať Váš obchodný účet, a preto musí spĺňať Vaše kritériá. Obchodnú platformu je ľahké stiahnuť do smartfónu, tabletu alebo počítača a vďaka tomu sledovať aktuálne ceny, vykonávať objednávky alebo riadiť účet na základe konkrétnych požiadaviek.

Každá obchodní platforma by mala spĺňať tieto základné kritéria:

 

Intuitívne ovládanie

Ak je manipulácia s Vašou platformou zložitá, mali by ste zbystriť. Práca s väčšinou obchodných platforiem by mala byť rýchla a jednoduchá.

Rýchle vybavenie príkazov

Každá sekunda je dôležitá, ak ide o zadávanie príkazov. 

 

Profesionálne obchodné nástroje

Pre pohodlné a široké využitie platformy je nutný celý rad nástrojov. Tieto nástroje Vám pomôžu so základnou a technickou analýzou daného nástroja.

Mobilné aplikácie

O aktuálnej situácii potrebujete mať prehľad aj počas obchodnej cesty alebo na prázdninách. Vaša platforma preto musí byť dostupná aj cez mobilnú aplikáciu. Niektoré moderné aplikácie, napr. XStation, dokonca umožňujú obchodovanie cez smart hodinky.

Kalkulačka

Integrovaná kalkulačka je nevyhnutným nástrojom, keď potrebujete spočítať hodnotu plánovanej transakcie, prepočítať hodnotu jedného pipu alebo napr. čiastku marže.